Dobra inauguracja rundy wiosennej. Pewna wygrana w Cyprzanowie ! ! !

LKS Cyprzanów - GKS Dąb Gaszowice II 0:3 (0:3)

Bramki: Sapek, Tomaszewski, Mielimonka

Skład: Jezusek - Starzec, Mielimonka, Berger, Sznajder - Gwoźdź Łukasz (80 Gwoźdź Krzysztof), Sikora Kamil, Tokarczyk, Sapek (75' Bugdol) - Tomaszewski, Mandrysz

W minioną sobotę nastąpiła długo wyczekiwana przez naszych zawodników inauguracja rundy jesiennej. Po niezbyt dobrych wynikach meczów kontrolnych (wygrana z Naprzodem Zawada II i 3 porażki z Zawadą Książęcą, Rzuchowem i Nową Wsią), w których jednak nie mogliśmy z różnych względów zagrać w optymalnym składzie, nasz zespół udał się na mecz do Cyprzanowa. Gospodarze do tej pory nie przegrali meczu u siebie wygrywając 5 spotkań i 1 remisując, dlatego wszyscy spodziewali się trudnego spotkania. Dąb przyjechał jednak przerwać passę gospodarzy, co było widać od początku meczu. Zawodnicy z Gaszowic po troszkę nerwowym początku wraz z upływem czasu zaczęli przejmować kontrolę nad spotkaniem. Po upływie około 10 minut nasi piłkarze wyszli na prowadzenie. Bramkarz gospodarzy w zamieszaniu w polu karnym wypuścił piłkę z rąk, a ta trafiła pod nogi Artura Sapka, który pewnym strzałem zdobył bramkę. Kilka minut później było już 2:0 dla GKS-u. Idealne dośrodkowanie Dawida Starca z prawej strony na bramkę ładnym strzałem z woleja zmienił Krzysztof Tomaszewski. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, ale ich akcje ograniczały się do długich podań do napastników, z którymi dobrze radziła sobie obrona Dębu. Piłkarze Cyprzanowa najwięcej zagrożenia stwarzali po rzutach rożnych jednak nie zdołali zaskoczyć naszych zawodników. GKS dalej grał swoje, co poskutkowało około 30 minuty zdobyciem 3 bramki. Po podaniu Rafała Mandrysza gola płaskim strzałem zza pola karnego zdobył włączający się do akcji Krzysztof Mielimonka. Do przerwy Dąb kontrolował grę i wynik nie uległ już zmianie.

W drugich 45 minutach obraz gry się nie zmienił. Nasi zawodnicy dominowali na boisku i kontrolowali mecz. Gospodarze próbowali zmienić wynik, jednak nie potrafili znaleźć okazji na pokonanie szczelnej obrony Dębu. GKS dążył do podwyższenia rezultatu, jednak strzały z dystansu, których mieliśmy w tej części meczu kilka, mijały bramkę gospodarzy. Mimo kilku dobrych sytuacji do zdobycia gola wynik nie uległ już zmianie i Dąb pewnie pokonał gospodarzy zdobywając pierwsze cenne 3 punkty w rundzie wiosennej.

Należy cieszyć się z dobrej gry naszego zespołu i pewnej wygranej na trudnym terenie. Za tydzień na boisku w Łukowie zmierzymy się z drużyną Gamowa i powalczymy o kolejne zwycięstwo. Zapraszamy wszystkich w niedzielę 2 kwietnia o godzinie 16:00 do Łukowa.